БалканБалкан.ПорталДописници СветСвет.Слајдер

Абдиџику: Курти ги променил позициите во однос на дијалогот со Србија

Јас забележав дека премиерот не само за реципроцитетот, туку и за многу други теми ја сменил позицијата за дијалогот. Станува збор за реципроцитетот, барањето извинување (од страна на Србија), како и за тоа дека внатрешниот дијалог е пред надворешниот, изјави Абдиџику.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close