БалканБалкан.Портал

Абазовиќ: На сите да им биде јасно дека Црна Гора е независна држава

На сите треба да им биде јасно, посебно на официјалните претставници од Белград, дека Црна Гора е независна држава, која самостојно одлучува за својата судбина и не прифаќа понижувања, порача потпретседателот на црногорската Влада, Дритан Абазовиќ.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close