Балкан

Абазовиќ го потврди апсењето на Кашчелан

Црногорскиот вицепремиер Дритан Абазовиќ потврди дека наводниот водач на криминалниот Кавачки клан, Слободан Кашчелан е уапсен и оцени дека ова е најголемиот успех на црногорската полиција во последните десет години.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close