BotëBotë.PortalSvet.Slajder

Abaz shpallë zgjedhje parlamentare dhe presidenciale

Presidenti palestinez, Mahmud Abaz mbrëmë shpalli zgjedhje parlamentare më 22 maj, të parat që prej vitit 2006, kur Hamasi islamist e mundi Fatahun e moderuar.

Back to top button
Close
Close