Политички партии

АА: Термоцентралата во Осломеј продолжува да ги труе жителите на Кичево, поради небрежноста на институциите

Термоцентралата во Осломеј продолжува да ги труе жителите на Кичево, поради небрежноста на институциите кои што сè уште не ни помислуваат да постават филтри. Покрај ова, површината со околината на електраната често се птетворува во илегална депонија која што мириса лошо низ целиот регион и на овој начин се создава гнездо на различни опасности по здравјето на жителите на Кичево.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close