Политички партии

АА: Собранието се претвори во главна пречка за просперирање на државата

Синоќа бевме сведоци на една невидена фарса што се одвиваше во Собранието на Република Северна Македонија.  Наместо Собранието да го извшува примарното задолжение што го има, донесување на закони во корист на граѓаните, Собранието се претвори во главната препка за просперирање на државата и арена на прегазување на правата на граѓаните, особено на нас Албанците.  

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close