Политички партии

АА-Алтернатива: Одбивањето на Пауновски да ги вработи распоредените административци ја покажува политичката немоќ на ДУИ

Пратеникот на коалицијата Алијанса за Албанците и Алтернатива, Елми Азири на денешната прес-конференција коментирајќи го ставот на директорот на Државниот паразен инспекторат Стојко Пауновски дека нема да ги потпише решенијата за вработување на сите 35 административци вработени по Рамковен договор, истакна дека тоа „ја покажува политичката немоќ на ДУИ“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close