БалканДописници Свет

Јањиќ: Популизмот на Вучиќ и Курти нема да влијае на текот на дијалогот

Јањиќ кажа дека двата тима за преговори за прв пат ќе бидат предводени од популистите српскиот претседател Александар Вучиќ и косовскиот премиер Албин Курти и дека сите нон-пејпери, како и острите изјави од претходните денови, нема да влијаат на текот на разговорите.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close