ЕвропаЕвропа.Портал

Ајфеловата кула по три месеци повторно ќе биде отворена за посетители

Ајфеловата кула од денеска повторно е отворена во Париз, откако беше затворена пред повеќе од три месеци поради епидемијата на новиот коронавирус.

Париз, 25 јуни 2020 (МИА) –   Ајфеловата кула од денеска повторно е отворена во Париз, откако беше затворена пред повеќе од три месеци поради епидемијата на новиот коронавирус.

Таа туристичка атракција ќе биде официјално отворена во 8 часот по локално време, меѓутоа, посетителите мора да се подготват за одење, бидејќи поради мерките на претпазливост, лифтовите нема да работат, така што ќе треба да се користат скалите.

Како што се наведува, лифтовите нема да работат до 1 јули. зш/

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close