0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталВидео изјаваМакедонија.СлајдерОпштество

Aмериканската Влада обезбеди 3,1 милиони долари за македонските граѓани за борба против Ковид-19

Владата на САД денеска најави нови 2,7 милиони долари помош за земјата за борба против Ковид-19 преку УСАИД и потсети на неодамнешната донација во опрема и потрошни материјали во вредност од 400 илјади долари наменета за Северна Македонија за истата цел. Со ова, од почетокот на пандемијата, вкупната помош од САД за Северна Македонија за справување со Ковид-19 надминува 9,2 милиони долари.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close