0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Координирана акција и солидарност е клучот за надминување на кризата предизвиката од Ковид-19, порача Османи

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, организираше заеднички видео-брифинг со министерот за здравство Венко Филипче со претставниците на сите дипломатско-конзуларни претставништва и мисии акредитирани во Скопје.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close