Општински вестиСкопје

Прекин на водоснабдување во делови од општина Сарај

Водоснабдувањето во делови од општина Сарај денеска ќе биде прекинато од 13:30 до завршување на поправката на дефектот на ф-250мм на ул.20 бб Сарај, информираат од ЈП Водовод и канализација -  Скопје.

Скопје, 3 јануари 2020 (МИА) – Водоснабдувањето во делови од општина Сарај денеска е во прекин од 13:30, па до завршување на поправката на дефектот на ф-250мм на ул. 20 бб Сарај, информираат од ЈП Водовод и канализација –  Скопје.

Прекинато водоснабдување имаат корисниците од ул. 20 бб во Сарај, како и селата Глумово, Шишево и Матка, соопшти јавното претпријатие. ир/сп/

Таг
Back to top button
Close
Close