0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Институтот и Центарот за јавно здравје ќе информираат за мерките за справување и превенција од Ковид-19

Институтот за јавно здравје и Центарот за јавно здравје денеска ќе информираат за улогата и мерките што двете институции ги превземаат во справувањето и превенцијата од Ковид-19.

Скопје, 19 март 2020 (МИА) – Институтот за јавно здравје и Центарот за јавно здравје денеска ќе информираат за улогата и мерките што двете институции ги превземаат во справувањето и превенцијата од Ковид-19.

На прес-конеференцијата, како што е најавено, ќе се обратат директорот на ИЈЗ доц. д-р Шабан Мемети и директорот на Центар за јавно здравје, д-р Армен Зибери, како и епидемиологот д-р Жарко Караџовски. вг/хс/

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close