0_Македонија.ПорталБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Османи: Бугарија е информирана за нашата намера за диверзификација на изворите на енергија

Министерот за надворешни работи Бујар Османи изјави дека Софија е информирана за повлекувањето на нашата зема од проектот за нуклеарката Белене и одлуката да се вклучи во проектот Александрополис.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close