Kabineti i kryeministrit Zaev shpalli konkurs për tregime dhe poezi për publikimin “Udhëtimi im në Fantazi”
  Kultura.Slajder
  17 May 2019 15:38

  Kabineti i kryeministrit Zaev shpalli konkurs për tregime dhe poezi për publikimin “Udhëtimi im në Fantazi”

  Shkup, 17 qershor 2019 (MIA) – Kabineti i kryetarit të Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut shpall konkurs për zgjedhjen…
  Promovim koncertal i “Devotion” nga Muhamed Ibrahimi
  Kultura.Slajder
  17 May 2019 11:14

  Promovim koncertal i “Devotion” nga Muhamed Ibrahimi

  Shkup, 17 maj 2019 (MIA) – Muhamed Ibrahimi, virtuoz në kitarë, sharki, mandolinë,…, sonte në Kinemanë Frosina me koncert do ta…
  Jonida Maliqi çon në finalen e madhe të Eurovizionit Shqipërinë (video)
  Kultura.Slajder
  17 May 2019 9:50

  Jonida Maliqi çon në finalen e madhe të Eurovizionit Shqipërinë (video)

  Tel Aviv, 17 maj 2019 (MIA) – Pas performancës të fuqishme dhe mbresëlënëse Jonida Maliqi me “Khteju Tokës” arrin ta…
  Jonida Maliqi me “Ktheju Tokës” sonte do të performojë në Eurovizion
  Kultura.Slajder
  16 May 2019 11:48

  Jonida Maliqi me “Ktheju Tokës” sonte do të performojë në Eurovizion

  Tel Aviv, 16 maj 2019 (MIA) – Këngëtarja shqiptare, Jonida Maliqi sonte me këngën “Ktheju tokës” do të performojë në…
  Tamara Todevska me “Proud” sonte në Eurovizion
  0_Maqedoni.Portal
  16 May 2019 9:04

  Tamara Todevska me “Proud” sonte në Eurovizion

  Shkup, 16 maj 2019 (MIA) – Këngëtarja Tamara Todevska me këngën “Proud” (“Krenare”) sonte do të merr pjesë në gjysmëfinalen…
  Mbi 48.000 vizitorë në Panairin e sivjemë të librit
  0_Maqedoni.Portal
  15 May 2019 14:01

  Mbi 48.000 vizitorë në Panairin e sivjemë të librit

  Shkup, 15 maj 2019 (MIA) – Mbi 48.000 persona e kanë vizituar edicionin e 31-të të Panairit të librit, që u…
  Promovim i përmbledhjes me vjersha “Në botën e fëmijëve” nga Gabriela Toçko
  0_Maqedoni.Portal
  15 May 2019 8:45

  Promovim i përmbledhjes me vjersha “Në botën e fëmijëve” nga Gabriela Toçko

  Shkup, 15 maj 2019 (MIA) – Në Qendrën kulturore të Maqedonisë-QKM sot pasdite do të bëhet promovimi i librit për fëmijë…
  Të punësuarit në sferën e kulturës me rritje rrogash
  Kultura.Slajder
  14 May 2019 15:29

  Të punësuarit në sferën e kulturës me rritje rrogash

  Shkup, 14 maj 2019 (MIA) – Punonjësit e kulturës do të kenë rritje pagash duke filluar nga paga për muajin…
  Shoqata e botuesve dhe letrarëve ndau çmime në Panairin e Librit
  Kultura.Slajder
  14 May 2019 12:16

  Shoqata e botuesve dhe letrarëve ndau çmime në Panairin e Librit

  Shkup, 14 maj 2019 (MIA) – Në kuadër të Panairit ndërkombëtar të librit në Shkup, Shoqata e botuesve dhe letrarëve…
  “Liqeni i mjellmave” me të parët nga Baleti nacional holandez
  Kultura.Slajder
  12 May 2019 10:42

  “Liqeni i mjellmave” me të parët nga Baleti nacional holandez

  Shkup, 12 maj 2019 (MIA) – Pas hapjes sme “Aidën” e Verdit të enjten, programi i Mbrëmjeve të 47-ta operistike të…
  Back to top button
  Close