0_Македонија.ПорталПолитички партии

25. Конгрес на СДСМ (ВО ЖИВО)

Владејачката партија СДСМ денеска го одржува 25. Конгрес, кој ќе биде прв дигитален во земјава, а за таа цел, како што нагласуваат од партијата, се користат современи дигитални платформи и алатки.

Скопје, 25 октомври 2020 (МИА) – Владејачката партија СДСМ денеска го одржува 25. Конгрес, кој ќе биде прв дигитален во земјава, а за таа цел, како што нагласуваат од партијата, се користат современи дигитални платформи и алатки.

Првиот дигитален Конгрес на СДСМ се одржи преку електронска платформа Зум, а партијата на овој чекор се решила заради заштита на здравјето на граѓаните, делегатите, медиумските работници.

 

Таг
Back to top button
Close
Close