0_Web_Актуелно0_МИА Истражува.ПорталБалканБалкан.ПорталИзбраноМИА Истражува

2022 Западен Балкан: Помеѓу Берлинскиот процес и Отворен Балкан

Аналитичарите предупредуваат дека додека ЕУ поставува нови услови и критериуми за членство, има земји членки на Унијата кои не можеа целосно да ги исполнат условите за членство кои сега му се поставуваат на Западен Балкан. Во поновата историја, ЕУ „замижа“ во случајот со Бугарија и Романија, како и со Хрватска, кога им даде полноправно членство....

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close