0_Македонија.ПорталОпштествоСкопје

Во СЕТУГС „Михајло Пупин“ пуштена во употреба фотоволтаична електрана

„Михајло Пупин“ е првото училиште во кое што има инсталирано фотоволтаична електрана во земјава со моќност од 12 киловати преку 42 панели поставени на покривот. Нејзиното официјално пуштање во употреба беше озаначено денеска на денот на патрониот празник на ова средно скопско училиште. 

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close