Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

Во Хрватска протести поради насилството врз девојчињата и жените

Во Хрватска денеска се одржаа протести под мотото „Правда за девојчињата“ иницирани од групно силување во Задар и како правосудните органи постапуваа по случајот

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close
Close