0_МИА Истражува.ПорталИзбрано

Ученичка, премиер и автохтон лидер: Ова се фаворитите за Нобелова награда за мир

Грета Тунберг, 16-годишната активистка за климата, според букмејкерите е најголем фаворит за освојување на 100-та Нобелова награда за мир.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close