Дописници МКДКултураКултура.Портал

Творештвото на зографите од 19 и почетокот од 20 век на изложба во Куманово

Изложбата „Творештвото на зографите од ХIХ и почетокот на ХХ век во Кумановско“, од авторката Валентина Андреиќ од кумановскиот музеј, ќе биде отоворена вечерва во Уметничката галерија Куманово.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close
Close