Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Туск: Чекорите на Турција може да водат кон хуманитарна криза

Претседателот на Европскиот совет Доналд Туск денеска изјави дека Турција мора да сфати дека ЕУ е загрижена дека турската воена операција во Сирија може да доведе до хуманитарна криза.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close