СветСвет.Портал

Турските сојузници тврдат дека зазеле пограничен град во Сирија

Сириските бунтовници, поддржани од Турција, ја презедоа контролата врз центарот на пограничниот град Рас ел Ајин во североисточна Сирија, изјави неименуван турски функционер за безбедност

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close