СветСвет.Портал

Турција зазеде уште две села во Сирија

Во рамки на операцијата „Извор на мирот“, Турција зазеде уште две курдски села во североисточниот дел на Сирија, јави Анадолија.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close