Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

Турција најави продолжување на операцијата и покрај предупредувањата од САД

Министерството за надворешни работи на Турција соопшти дека воената операција во Сирија „решително“ ќе продолжи и покрај предупредувањата од САД за можни санкции.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close