Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

Трамп ги укина санкциите кон Турција

Претседателот на САД, Доналд Трамп соопшти дека ги укинува санкциите кон Турција, откако е објавен прекин на офанзивата врз сириските Курди

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close
Close