Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

Столтенберг побара воздржаност од Турција за операцијата во Сирија

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг ја повика Анкара на воздржаност во однос на на операциите во североисточна Сирија, но исто така изјави дека е легитимна загриженоста на Турција за безбедноста во врска со курдските борци во Сирија.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close