0_Македонија.ПорталПолитика

Средба на Димитров со пратениците од Бундестагот, Мeтин Хакверди и Кристиан Петри

Министерот за надворешни работи Никола Димитров денеска се сретна со двајца пратеници од германскиот Бундестаг, Метин Хакверди и Кристиан Петри, при тоа тема на дискусија беа, пред се, европските интеграции на Република Северна Македонија и очекувањата од претстојниот октомвриски Совет на ЕУ.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close