0_Web_АктуелноОпштински вестиСкопје

Шилегов: Дрисла нема техничка можност да спалува опасен отров или материјал

Нема техничка можност во депонијата Дрисла да се спалува отпад од било каков карактер освен медицински отпад, изјави денеска градоначаникот на Град Скопје Петре Шилегов.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close