0_МИА Истражува.ПорталИзбрано

Само во Црна Гора државата субвенционира станови на високи функционери

Станарското право во добар дел од државите (Германија, Австрија, Јапонија, Данска, Холандија, Финска...) е утврдено со устав. Судот во Стразбур, пак, дозволува тужби на бездомници против сите членки на ЕУ и кандидати, поради бездомништво, несоодветно домување и исклучување, третирајќи го тоа како кршење на основните човекови права.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close