0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитикаХроникаХроника.Портал

Ременски не чувствува вина за случајот „Рекет“

Пратеничката Фросина Ременски откако даде исказ во Кривичниот суд пред судија на претходна постапка за случајот „Рекет“ во изјава за медиумите рече дека не чувствува вина и оти очекува Обвинителството да го докаже тоа што ѝ го става на товар. Сè додека не биде докажана вина со правосилно судско решение, вели, таа е невина.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close