Политика

Ременски даде исказ во Кривичен суд за случајот „Рекет“

Пратеничката Фросина Ременски во Кривичниот суд се произнесе пред судија на претходна постапка во врска со случајот „Рекет“. Во Судот денеска треба да се јават уште неколку лица осомничени во проширената постапка за овој случај.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close