0_Спорт.ПорталФудбал

Рамос го помина Касиљас и стана рекордер по бројот на настапи за Шпанија

Капитенот на шпанската фудбалска репрезентација, Серхио Рамос се најде во почетниот состав на вечерашниот натпревар од квалификациите за ЕУРО 2020 против Норвешка во Осло. За дефанзивецот на Реал Мадрид, овој натпревар беше 168. Во репрезентативниот дрес што претставува нов рекорд во ова астатистичка категорија.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close
Close