ЕвропаЕвропа.Портал

Путин: Не нè радува ширењето на НАТО кон границите на Русија

Рускиот претседател Владимир Путин изјави дека ширењето на НАТО кон границите на Русија не ја весели Москва.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close
Close