0_Спорт.ПорталОстанато

Преку 100 играчи од 18 држави на ИТТФ челенџ турнирот во Скопје

Во Скопје во тек е ИТТФ челенџ турнир во пинг понг за кадети и јуниори. По тој повод, Агенцијата за млади и спорт организираше прес конференција на која свои излагања имаа директорот на АМС Дарко Каевски, претседателот на Пинг Понг федерацијата на РСМ Горан Тиловски, како и претседателот на светската пинг-понг федерација Томас Вајкарт.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close