0_Магазин.ПорталЗанимливости

Оргазмот кај жената најверојатно имал репродуктивна улога

Во истражувањето, американските истражувачи користеле сексуално активни зајаци. И, ова значи дека, многу веројатно, мистеријата околу женскиот оргазам, е решена, сметаат Гунтер Вагнер, професор по екологија и еволуциска биологија на Јејл, и Михаела Павлиќев, доцентка на Универзитетот на Синсинати.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close