ХроникаХроника.Портал

МВР Билтен (ДПЛ)

На 10.10.2019 во 14,30 часот, полициски службеници од Полициска станица Гевгелија на ул.„Маршал Тито“ ги лишиле од слобода П.К.(23) и Д.П.(22), двајцата од Гевгелија, затоа што при извршен преглед кај нив била пронајдена марихуана. По документирање на случајот, против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close
Close