Дописници МКДКултура

Музеј Куманово објави повик до уметниците за учество на изложбата „Кумановски ликовни уметници“

Уметничката Галерија при НУ Музеј Куманово, објави повик за учество на академски уметници на традиционалната изложба  „Кумановски ликовни уметници 2019 “.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close
Close