0_МИА Истражува.ПорталИзбрано

Мулен руж одбележува 130 години постоење

Мулен руж, кабаре во срцето на Париз, познато по своите кан-кан танчарки и костими од пердуви од ној, денеска одбележува 130 години од моментот кога првпат ги отвори своите врати за посетителите.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close