Svet.SlajderСветСвет.Портал

Моралес тврди дека победи, а Меса најавува втор круг од претседателските избори

Претседателот на Боливија, Ево Моралес тврди дека победи на вчерашните претседателски избори, додека неговиот политички опонент Карлос Меса најавува втор круг. Моралес изјави дела сигурните гласови од руралните подрачја, каде има силна поддршка ќе му донесе уште една „историска победа“ и мнозинство во Конгресот.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close
Close