Kultura.SlajderКултураКултура.Портал

ММИ бара враќање на лиценцата

Произведувачите на фонограми и уметниците музички изведувачи од Здружението ММИ-Скопје бараат да им се врати лиценцата и од министерот за култура Хусни Исмаили бараат средба за да  го запознаат со нивните права кои, како што наведуваат во отворено писмо, Министерството за култура речиси четири години не презема ништо да ги заштити.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close