0_Македонија.ПорталОпштество

Министерот Нуредини учествуваше на Самитот за води во Будимпешта

Делегација на Министерството за животна средина и просторно планирање, предводена од министерот Насер Нуредини учествуваше на Самитот за води, што се одржа во Будимпешта. Централна тема на Самитот беше препознавање на преземените чекори, кои не се доволни за спречување на ескалација на кризата за вода, како природен ресурс, што има огромно влијание на нашата сегашност и иднина.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close
Close