0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитикаХроникаХроника.Портал

Мерки за претпазливост и одземен пасош за Фросина Ременски и Миле Јовановски

На пратеничка Фросина Ременски осомничена во „Рекет“ и е одземен пасошот, има забрана да го напушти Скопје, како и обврска секоја недела да се јавува во Суд. Овие  мерки на претпазливост се одредени и за таткото на Боки 13, Миле Јовановски.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close