EvropëEvropë.Portal

Merkel kërkoi që Erdogani menjëherë ta ndalojë ofensivën në Siri

Kancelarja gjermane, Angela Merkel sot i bëri thirrje presidentit turk, Rexhep Taip Erdogan që menjëherë ta ndalojë ofensivën ushtarake në Sirinë verilindore dhe e paralajmëroi për destabilitet të mundshëm të rajonit dhe jetësim të Shtetit islamik terrorist.

Back to top button
Close
Close