Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Макрон: Итно да се запре турската офанзива во Сирија

Францускиот претседател Емануел Макрон телефонски разговараше  со својот американски колега Доналд Трамп за турската офанзива во Сирија и го предупреди дека последицата може да биде заживување на активностите на т.н. Исламска држава.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close