Svet.SlajderСветСвет.Портал

Курдите негираат дека е заземен пограничен град во Сирија

Курдските Сириски демократски сили (СДФ) денеска негираа дека силите поддржани од Турција ја презеле контролата над центарот на градот Рас ал Ајин, во североисточна Сирија.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close