0_МИА Истражува.ПорталИзбрано

Кога жените во Србија би ја наплаќале работата по дома, годишно би заработувале 2.148 евра

Жените во светот почнаа работата по дома да им ја наплаќаат на своите сопрузи. Додека тие заработуваат 13 евра на час за нега на деца, пеглање, перење, чистење, во Србија се подразбира дека на жените местото им е во кујната.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close