0_Sport,PortalSport.SlajderTë Tjera

Kipçoge hyri në histori

Eliud Kipçoge u bë njeriu i parë në histori i cili ka arritur ta kompletojë maratonën (42,2 km) për më pak se 2 orë. Keniani 34-vjeçar shënoi kohë prej një orë e 59 minuta dhe 40 sekonda në Maratonën e Vjenës.

Back to top button
Close
Close