0_Македонија.ПорталБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Финализиран твининг-проектот ФАДН за т.н. сметководствени фарми

Во Скопје денеска се одржа завршен настан за твининг-проектот „Финализирање на мрежата на сметководствени податоци од земјоделски стопанства (ФАДН)“, што претставува единствен усогласен извор на микроекономски податоци за економското и структурно работење и за состојбата со работењето на земјоделските стопанства.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close
Close