BallkanBallkan.PortalKorrespondentë BotëSvet.Slajder

Filluan përgatitjet për realizmin e deklaratës të Serbisë, Maqedonisë Veriore dhe Shqipërisë

Këshilltarja për media e presidentit serb Aleksandar Vuçiq, Suzana Vasileviq, deklaroi se tashmë kanë filluar përgatitjet teknike për zbatimin e Deklaratës për qarkullim të lirë të njerëzve, mallra, shërbime dhe kapitalit të Ballkanit Perëndimor, e cila dje u nënshkrua në Novi Sad nga ana e liderëve të Serbisë, Maqedonisë Veriore dhe Shqipërisë.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close